Решението на Конституционния съд за отклоненото от председателя на парламента мое предложение за референдум е победа на правото над произвола на политическата класа. Това решение е с обратно действие и постановява, че председателят на парламента не може да отклонява предложение на субект, овластен от закона.
Това, което се случва обаче тази сутрин в българския парламент е някакъв фарс и е ново закононарушение по същия казус. Оправданията, че не могат да внесат това предложение за референдум в пленарната зала и да го гласуват, са лъжа. Не отговарят на истината и оправданията, че това нямало как да стане, защото моите предложения и мотиви за референдум били върнати.
На 13 май получих от парламента единствено препис с разпореждането на г-жа Киселова, но не и моите документи. Предложенията и мотивите ми и в момента са в деловодството на парламента. Призовавам народните представители, ако все още имат някакво останало достойнство и някакво уважение към волята на хората и към принципите на демокрацията, да отидат още днес в собственото си деловодство. Мога да им помогна с входящия номер, с който разполагам.
Нека вземат от деловодството моето предложение за провеждане на референдум и мотивите към него, да ги внесат в пленарната зала, да ги дебатират, да гласуват и да се произнесат ясно – ще се съобразят ли с волята на хората или ще я пренебрегнат.
Бел. Яс - два пъти зам председателят на Взраждане поиска в Народното събрание свикване на председателски съвет по въпроса и внасяне в Дневния ред. На двъ пъти К. Ангелов /помните ли го от ковида този ...Та той първият път излъга, че не може да го има в деловодството, защото е върнато, вторият път, когато Петров след проверка каза, че го има - прочете какво е казала Киселова - да се върне...И закри темата.. Явно му е наредено въобще да не се допуска предложението за Референдума в зала...За да не се види кой как ще гласува ли?
