В РУ-Тунджа е образувано бързо производство за управление на МПС под въздействието на алкохол. На 30 юни към 21:00 ч. на път I-7, до разклона за село Каравелово е спрян за проверка лек автомобил „Ауди А5“, управляван от 45-годишен мъж от Пловдив. При проверка на водача за употреба на алкохол, техническото средство е отчело стойност над 1.2 промила. Водачът е отказал да даде кръвна проба. На местопроизшествието е извършен оглед. Работата продължава.
Служители от РУ-Ямбол за часове задържаха извършители на кражба. Полицейските действия стартирали вчера по сигнал за кражба на два велосипеда и гума с капла от междуетажни площадки в жилищен блок на ул. „Крали Марко“.
В резултат на бързите издирвателни действия са установени и задържани двама мъже на 19 и 23 години, съпричастни към престъпното деяние. Инкриминираните вещи са иззети по надлежен ред и предстои да бъдат върнати на собствениците. Процесуално-следствените действия продължават в рамките на образуваното досъдебно производство.
