×

Внимание

EU e-Privacy Directive

This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

View Privacy Policy

View e-Privacy Directive Documents

You have declined cookies. This decision can be reversed.

Награждаване по повод 24 май

Петък, 24 Май 2024 12:28

 

Дни преди най-светлия и вдъхновяващ празник - 24 май, се проведе церемония по награждаването на изявени дейци на просветата, културата и изкуството от община „Тунджа“.

„…Тунджанските читалища, училища и детски градини, където кипи всеотдаен и безкористен труд, а културата и просветата са издигнати като кауза…“, бяха част от акцентите в словото на Станчо Ставрев - кмет на Община „Тунджа“.

„Днес, за пореден път, се гордея с делото на всеки един от вас, с който споделям този прекрасен миг“, каза той.

Много емоционални бяха и думите на удостоените с награди. Певческа група „Карапчанка“, село Маломир, избра да поздрави всички с народна песен. С глас и талант присъстващите завладя деветгодишната Дебора Манолова, а в края на хубавия празник и певицата Вили Русева.

На церемонията бяха връчени две награди за наука, образование и култура „Джон Атанасов“ на Кольо Пехливанов и Димитър Димитров, както и награда „За граждански принос“ на Стоянка Радева Иванова - старши учител в Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Бояджик.

С еднократно финансово стимулиране бяха поощрени девет ученици и студенти от общината. Част от тях, на ученици от Професионална гимназия по земеделие „Христо Ботев“, гр. Ямбол, за четвърта година връчи Стоян Александров, председател на „Съюз на зърнопроизводителите“.

 

Награди с решение на Общински съвет „Тунджа“

 

НАГРАДА ЗА НАУКА, ОБРАЗОВАНИЕ И КУЛТУРА „ДЖОН АТАНАСОВ”

ИНДИВИДУАЛНА НАГРАДА ЗА ИЗКУСТВО И КУЛТУРА

Кольо Христов Пехливанов

ИНДИВИДУАЛНА НАГРАДА ЗА ОБРАЗОВАНИЕ И НАУКА

Димитър Йорданов Димитров  

„За граждански принос“ - Стоянка Радева Иванова - с. Бояджик

С ПОЧЕТЕН ЗНАК - ГЕРБ НА ОБЩИНА „ТУНДЖА” – ЗЛАТЕН, ИЗЯВЕНИ ЛИЦА В ОБЛАСТТА НА КУЛТУРАТА, ИЗКУСТВОТО И ОБРАЗОВАНИЕТО:

  1. 1. Доника Стоянова Недева-старши учител в Детска градина „Звездица “,с. Скалица
  2. 2. Владимира Върбанова Пчеларова - заместник-директор по учебната дейност в Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“, с. Скалица;
  3. 3. Стела Петкова Николова - директор ДГ „Звездица“ село Скалица;
  4. 4. Надежда Ангелова Колева - балерина във Фолклорен ансамбъл „Тунджа“;
  5. 5. Георги Андонов Нойков - дългогодишен диригент на оркестъра на Тракийски ансамбъл за народни песни и танци, главен художествен ръководител на Фолклорен ансамбъл „Тунджа“;
  6. 6. Милчо Пеев Милчев - музикант във Фолклорен ансамбъл „Тунджа“;
  7. 7. Донка Желева Стоянова - самодейка в дейностите на Народно читалище „ Развитие-1905“, с. Генерал Тошево, община „Тунджа“;
  8. 8. Мима Димитрова Георгиева - организатор дейности в Народно читалище „Просвета-1910“, с. Тенево, община „Тунджа“;
  9. 9. Кунка Петкова Тодорова-Бумбалова - дългогодишен председател на Народно читалище „Зора-1928“, с. Ханово, община „Тунджа“ и самодейка в певческата група работи за утвърждаване на местното читалище и за съхраняване и популяризиране на българския фолклор;
  10. 10. Жана Иванова Деянова - самодейка в певческата група към Народно читалище „Виделина-1928”, с. Кукорево;
  11. 11. Дянка Славова Петрова - самодейка в певческата група към Народно читалище „Виделина-1928”, с. Кукорево, община „Тунджа“.
  12. 12. Мария Николова Димова - старши учител на група „Звънче“ село Маломир Детска градина „Кольо Тенев“, село Тенево;
  13. 13. Пламен Василев Качулев - преподавател в Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево, община „Тунджа”.
  14. 14. Валентина Георгиева Динева - старши учител в Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево, община „Тунджа”.
  15. 15. Петя Стефанова Иванова - старши учител в Основно училище „Св. Паисий Хилендарски”, с. Роза
  16. 16. Кръстина Енчева Павлова - старши учител в Основно училище „Св. Паисий Хилендарски”, с. Роза

С ПОЧЕТЕН ЗНАК - ГЕРБ НА ОБЩИНА „ТУНДЖА” - СРЕБЪРЕН, ИЗЯВЕНИ ЛИЦА В ОБЛАСТТА НА КУЛТУРАТА И ОБРАЗОВАНИЕТО:

  1. Галина Цветкова Михайлова - старши учител в Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“, с. Скалица;
  2. Група за автентичен фолклор „Авлига” към Народно читалище „Прогрес - 1936“, с. Дражево, община „Тунджа“, област Ямбол.;
  3. Мария Колева Петкова - Председател на пенсионерски клуб „Сребърни коси“, с. Стара река, община „Тунджа“;
  4. Певческа група „Карапчанка“, село Маломир.

НАГРАДЕНИ СЪС ЗАПОВЕД НА КМЕТА НА ОБЩИНА „ТУНДЖА“

СЪС ЗНАК НА ОБЩИНА „ТУНДЖА“ – ПЛАКЕТ :

 

  1. 1. Нина Миткова Митева - самодейка при НЧ „Отец Паисий-1926“, с. Завой ;
  2. 2. Владка Тодорова Аврамова - самодейка при НЧ „Отец Паисий-1926, с. Завой;
  3. 3. Каля Славова Иванова - самодейка при НЧ „Джон Атанасов-1928“, с. Бояджик;
  4. 4. Руска Енчева Колева- самодейка при НЧ „Развитие-1905“, с. Генерал Тошево;
  5. 5. Детско-юношеска коледарска група „Юнаци“ при НЧ „Добри Керанов-1961“, с. Стара река;
  6. 6. Радка Тодорова Добрева - ръководител на ПГ „Сребърни коси“, с. Стара река;
  7. 7. Красимира Николаева Николова - старши учител на група „Усмивка“, с. Окоп, към ДГ „Щурче“ с. Кукорево.

С ГРАМОТА НА ОБЩИНА „ТУНДЖА ЗА ПРИНОС В ОБЛАСТ „ОБРАЗОВАНИЕ”

  1. 1. Миглена Йорданова Добрева - учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево;
  2. 2. Христо Атанасов Христов - учител в ОУ „Св. Св Кирил и Методий“, с. Дражево;
  3. 3. Пламен Николаев Паскалев - инженер по автотранспортна и земеделска техника, учител по теория на професията в СУ „Св. Паисий Хилендарски“, с. Скалица;
  4. 4. Ангел Димитров Стефанов - с. Маломир;
  5. 5. Михаил Димитров Стефанов - с. Маломир;
  6. 6. Султанка Петрова Иванова - дългогодишен служител в ДГ „Щурче“, с. Кукорево;
  7. 7. София Ангелова Петкова - с. Болярско;
  8. 8. Славка Динева Христова- старши учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево;

С ГРАМОТА НА ОБЩИНА „ТУНДЖА“ ЗА ПРИНОС В ОБЛАСТ „КУЛТУРА”

 

  1. 1. Барбара Аврамова Бонева - самодейка, с. Челник;
  2. 2. Мирослав Росенов Димитров - самодеец, с. Челник;
  3. 3. Теолина Тодорова Василева - самодейка, с. Челник;
  4. 4. Юлияна Миткова Бенгурова - счетоводител към Отдел „Култура и други хуманитарни дейности“ в община „Тунджа“.

 

ВСИЧКИ СНИМКИ ТУК
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063907460053

 

Read 743 times
Rate this item
(0 votes)
Copyright © 2024 ЯмболСвят - Актуални новини за Ямбол. Следете последните новини от днес за Ямбол.. All rights reserved.
designed by Nuevvo
/** Bad code */ ////// */