Внимание

EU e-Privacy Directive

View Privacy Policy

View e-Privacy Directive Documents

Над 100 спортисти се включиха във финалното състезание от ученическите спортни игри по тенис на маса в Ямбол

Вторник, 11 Юни 2024 06:58

Над 100 ученици от цялата страна събра финалното състезание от ученическите спортни игри по тенис на маса в категорията 5-7 клас, което се проведе в ямболската Езикова гимназия „Васил Карагьозов“. Проявата беше организирана от Община Ямбол, Министерството на образованието и науката, Министерството на младежта и спорта и Българската асоциация „Спорт за учащи“.

Състезанията бяха открити от заместник-кмета Енчо Керязов, който по-късно връчи и наградите.

В отборното класиране, при момчетата, първи завършиха възпитаниците на Основно училище „Д-р Петър Берон“ – Момчилград. Втори завършиха учениците на Основно училище „Н. Й. Вапцаров“ – Разград, а трети останаха децата от Национално средно училище „София“ – София.

При момичетата със златните медали се поздравиха учениците на Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“ – Златица. Среброто отиде в Средно училище „Св. Св. Кирил и Методий“ – Две могили, а бронза остана за възпитаничките на Средно училище „Цанко Церковски“ – Полски Тръмбеш.

В индивидуалното класиране при момчетата на първо място завърши Лъчезар Христов от НСУ „София“ - София, втори остана Валентин Симеонов от ОУ „Н. Й. Вапцаров“ – Разград, а на трето място се позиционира Красен Савов ОУ „Д-р Петър Берон“ – Плевен.

При момичетата златният медал отиде при Белослава Балканска от Основно училище „В. Друмев“ – Варна. Със среброто се закичи Нилай Недретова от СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Две могили, а нейната съотборничка – Христина Давидова остана трета.