View e-Privacy Directive Documents

Внимание, в Ямбол щъкат класни стрелци

Петък, 12 Февруари 2016 09:48

Засега с въздушно оръжие, но не са въздухари

От 6 до 10 февруари в София се проведе Държавното първенство по спортна стрелба с въздушно оръжие от 10 метра.
Мъжете с пистолет отбелязаха своеобразен рекорд – 60 участници. Стрелкови клуб“ Диана“- Ямбол  в състав Борис Кукучев, Красимир Стоянов и Димитър  Събев спечели второ  място отборно като отстъпи титла си от миналата година  с две точки разлика на  стрелците от Дунав Русе  и на точка пред състава на  ЦСКА.
При юношите старша възраст с пистолет,поредният си  златен медал спечели Атанас Чакалов постигнал първи резултата в квалификациите 561 точки. Втория в дисциплината Свилен Гергов АП Спорт  записа  552 т.  Атанас Чакалов потвърди високата си класа и завърши   първи и  във финала с 190.2 т  като водеше с първи резултат през по -голямата част от стрелбата. Във финала при старшата  с резулатт 106.3Христо Дойнов  запази  6-то  си място място  от квалификациите. Възпитатикът на Спортното училище заемаше трето място до 11-ти изстрел,  в който постигна неудачно попадение, което даде шанс на кокурентите му да го изпреварят.
Отличен първи старт при юношите младша възраст до 17 год направи Петко Турлаков, които постигна личен рекорд в стрелбата с пневматичен пистолет и с 563 точки спечели безапелационно първото място. Вторият Кирил Киров от Тракия Пловдив записа 555 т. Димитър Драголов замърши 8-ми . Отборно  Стрелкови клуб“ Диана“- Ямбол зае трето място при юноши младша.
Държавните шампиони за 2016 г Атанас Чакалов и Петко Турлков водени ог треньора  Георги Стоянов в края на месеца ще стартират и на Европейсокто първенство за юноши до 20 год в унгарският град Гьор.