Петък, 03 Юни 2016 13:20

Лора Величкова

И тази година в община Болярово с множество спортни прояви бе отбелязан 17 май - Денят на българския спорт и професионален празник на работещите в сферата на спорта.
         Отново целият месец май беше посветен на спортни мероприятия сред младежите в общината. Мероприятията от 3 май до 2 юни 2016 г. бяха под патронажа на кмета на общината Христо Христов, а организатор община Болярово (под прякото ръководство на специалистите в областта на спорта - Георги Ставрев и Димитър Славов. Наградният фонд също бе осигурен от община Болярово.
         За първи път тази година имаше няколко различни турнири: по дартс (в периода 3-5 май); по билярд (в периода 9-11 май) и по джаги (в периода 12-13 май). Това стана благодарение на откритата нова зала в бар „Странджа”, където вече има съответните уреди. Новата придобивка несъмнено е повод за радост сред младежите в общината, където срещу минимална сума, имат възможност да премерят сили и умения. Общинското ръководство и участниците изказват специална благодарност на собственика и управителя на заведението за предоставената възможност турнирите да бъдат проведени там.
         Следващите мероприятия бяха за добрите картоиграчи – турнир по белот (проведен на 16-18 май) и турнир по бридж (19-23 май).
          Не липсваха емоции и на волейболния турнир, провел се в периода 23-25 май.
          За поредна година се проведе и турнир по тенис на маса (26-29 май). Там за поредна година, въпреки добрите играчи, победителят отново е същият.
          Както винаги, най-много фенове и емоции събра общинския турнир по футбол. В него взеха участие пет отбора – СОУ „Д-р Петър Берон”, „Община Болярово”, „Бар „Странджа”, „Фреш” и „Воден”. След оспорвани двубои до финал стигнаха само четири. Като трети станаха „Бар Фреш”, а четвърти останаха воденските момчета. Много зрелищен бе финалът и след почти равностоен двубой и много силна подкрепа, победители станха момчетата на „Бар „Странджа”, а тези от „Община Болярово” останаха втори. Общинското ръководство поднася своите специални поздравления и благодарности на момчетата, които дадоха всичко от себе си и зарадваха многото си фенове с невероятната си игра.
          На финала присъстваха общинският кмет Христо Христов и заместник-кметът Нина Терзиева. След края на футболните двубои, те връчиха грамотите, паричните награди и купите на отличените участници във всички спортни мероприятия през целия месец, посветен на спорта в общината.
         Всички мероприятия бяха наистина много интересни и оспорвани, изявиха се много голяма част от младежите на общината. Но наградите бяха до трето място и заслужено бяха спечелени от най-добрите. Ето и наградените.
        В турнира по дартс първото място бе за Георги Георгиев (30 лева), второто – за Иван Ставрев (20 лева), а трети остана Даниел Чолаков (10 лева).
        Първи при билярда стана Георги Христов (30 лева), второто място зае Григор Петров (20 лева), а третото – Янчо Стоянов (10 лева).
       В турнира по джаги като най-добър се изяви Златко Стефанов (25 лв.), второто място бе за Янчо Стоянов (15 лева), а трети стана Станислав Костадинов (10 лева).
        Първо място турнира по тенис на маса спечели за поредна година Данаил Стефанов (40 лв.), второто бе заслужено от Калоян Иванов (30 лева), а третото – Румен Вълчев (15 лв.).
       Първото място в турнира по белот бе за Асен Минчев и Петър Петров (40 лева), второто – за Димитър Славов и Стоян Арабаджиев (30 лева), а трети станаха Георги Христов и Радослав Кирилов (20 лева).
       В турнира по бридж първенците бяха Андрей Ташев и Петър Янев (с парична награда от 50 лева), след тях втори се класираха Атанас Ангелов и Жоро Янчев (с парична награда от 40 лева), а трети останаха Асен Минчев и Петър Петров (с награда от 30 лева).
       В турнира по волейбол първото място и паричната награда от 80 лева заслужено завоюва отборът на „Ромите”. Втори, с награда от 60 лева се класира отборът на „Община Болярово”, а третото място и паричната награда от 40 лева получиха „Младежите”.
       При футбола за младежи и юноши, след атрактивни и оспорвани дербита, първо място, купата и парична награда от 100 лева завоюваха младежите от отбор „Бар Странджа”. Второто място и парична награда от 80 лева беше за отбора на „ Община Болярово”, а трето място и 60 лева парична награда взе отборът на „Фреш”. И трите отбора получиха купи.
        Имаше и няколко индивидуални награди: „Голмайстор” на турнира стана Георги Христов („Бар Странджа”); като „Най-добър защитник” бе отличен Стоян Петков („Фреш”); за „Най-добър вратар” бе избран Илия Тенев (отбор „Воден”), награда за „Най-красив гол” получи Калоян Иванов („Община Болярово”), а за „Най-млад отбор” – СОУ „Д-р Петър Берон”. Всички получиха грамоти и парични награди.
      Всички награди са осигурени от община Болярово. Честито на победителите и успех в следващите им спортни прояви!