Боляровски футбол

Вторник, 19 Май 2015 07:02

Лора Величкова

На 16 май 2015 година от 18 часа на обновения градски стадион в Болярово се изигра футболното дерби между ФК „Ботев” – Болярово и ФК „Межда” – с. Межда. Освен феновете, за да подкрепят боляровския отбор на стадиона бяха заместник-кметът на община Болярово Нина Терзиева и председателят на Общински съвет – Болярово Атанас Дженков.
        Домакините оправдаха очакванията на публиката си и спечелиха убедително дербито. Въпреки изпуснатите положения и жълтите картони и на двата тима, срещата завърши в полза на боляровци.
        Първото точно попадение бе на гостите, но малко след това  Ивайло Орманджиев изравни в полза на боляровци. Преди края на първото полувреме обаче гостите отново поведоха с пореден гол. Така резултатът на полувремето бе 1:2 в полза на ФК „Межда”.
        През второто полувреме Станислав Костадинов изравни резултата, а със следващото си попадение Васил Цветанов направи резултатът 3:2 в полза на боляровци. След изпълнение на дузпа за „Ботев” Григор Петров реши крайният резултат – 4: 2. Голям беше шансът на боляровци за следващ гол, но Ивайло Орманджиев пропусна да отбележи при изпълнение на следваща дузпа.
       Крайният резултат бе победа за домакините на „Ботев”- Болярово със селекционер Димитър Славов и президент общинския кмет Христо Христов. Това донесе радост на феновете им на обновения градски стадион и надежди за нови успехи през следващия полусезон.