View Privacy Policy

View e-Privacy Directive Documents

9:0

Понеделник, 07 Април 2014 09:23

С 9:0 „Ботев“ – Болярово разгроми вторите в класирането „Червена звезда“ – Каменец
Лора Величкова

Невероятно дерби се разигра на 6 април на стадион „Граничар“ – село Мамарчево на 6 април 2014 година от 17 часа. С невиждан до този момент в пролетния полусезон в „А“ Областна група резултат 9:0 се наложиха боляровските футболисти със селекционер Димитър Славов над вторите до този момент във временното класиране „Червена звезда“- Каменец. Гостите бяха буквално разгромени, тъй като невероятно техничните и бързи боляровски момчета не допуснаха нито един гол в своята врата. Това безспорно бе запомнящ се мач и за вратарят на боляровци Тодор Панев, чието представяне бе наистина на ниво.
    Още почти в самото начало на първото полувреме вече доказалият се голмайстор Григор Петров откри резултата за боляровци, а малко след него бе и второто попадение (от дузпа) на другият наложил се като голмайстор във всяка среща Георги Христов. Минути след неговото попадение последва и третото на Даниел Димитров, с което резултатът още в седемнадесетата минута бе вече 3:0 за домакините от „Ботев“ – Болярово.
    Малко преди края на първото полувреме отново Георги Христов отбеляза поредния си гол във вратата на гостите, с което резултатът за първото полувреме стана 4:0.
     Още в началото на второто полувреме обаче Даниел Димитров отбеляза пети гол за боляровци, а минути след това и шести. С което записа и свой хеттрик в тази среща.
     Резултатът не остана дълго 6:0, защото Григор Петров отново гол и с това гостите поведоха със 7:0. Последваха още две попадения на Григор Петров, единият от които буквално в последната минута преди съдийския сигнал за край на футболната среща. Със своя хеттрик Григор Петров затвърди резултата 9:0, а общите му попадения в срещата бяха четири. С тях общите му голове от началото на полусезона стават 8, което му дава сериозно основание да е сред голмайсторите с най-много попадения в първенството. Георги Христов е също с добър резултат до момента – 6, като има и един гол, отбелязан в приятелски мач .
     Безспорно този мач бе с най-добър резултат до момента и то срещу най-силен противник (борещите се за вицешампиони и дори за шампиони „Червена звезда“ – Каменец). Несъмнено много добър сезон за „Ботев“ се очертава да е този пролетен полусезон, за радост на президента на клуба – общинският кмет Христо Христов, на упоритият им и амбициозен треньор Димитър Славов и на феновете им. Мамарчевци разказват за магическата сила на стадиона, на него са побеждавани и много по-силни отбори, загуби не помнят. Да пожелаем на момчетата на Митко Славов да вземат този късмет със себе си и да победят следващия си съперник, макар и като гости следващата седмица. И дано продължи досегашната традиция от този сезон – да няма загуба на „Ботев“ – Болярово!